Drogi uczniu!


Stoisz przed wyborem szkoły średniej? To trudne doświadczenie. Przecież spędzisz w niej część swojego życia. Wybierz szkołę, dzięki której będziesz mógł spełnić swoje marzenia, rozwijać zainteresowania i pasje.

Jeśli:

  • chcesz założyć własne przedsiębiorstwo lub rozwijać firmę rodzinną,
  • lubisz pracę z komputerem i z tym wiążesz swoją przyszłość,
  • uwielbiasz kontakty z ludźmi, chciałbyś zabłysnąć swoją gościnnością,
  • chcesz praktycznie uczyć się zawodu w profesjonalnych pracowniach
  • jeśli interesuje Cię transport, samoloty, statki lub samochody

otwieramy kierunki właśnie dla Ciebie.

Istniejemy na rynku ponad 70 lat. Od zawsze w spokojnej dzielnicy Radzionkowa - Rojcy, z dala od miejskiego zgiełku. Łatwo do nas dojechać lub dojść. Zaufaj tradycji i przyjdź do nas.

Jesteśmy Technikum numer 13 w Radzionkowie. Zapraszamy Cię, bo nauka w naszej szkole to coś więcej niż ślęczenie nad książkami. Nauczyciele są wyrozumiali, otwarci na zmiany i przygotowani do realizacji nowych zadań. Dla nich uczeń i jego potrzeby są na pierwszym miejscu. To z myślą o uczniach, ich potrzebach i rozwoju szkoła bierze udział w projektach unijnych, jak Erasmus+, czy wcześniej np. Leonardo da Vinci lub "Uczymy się przez całe życie". Dzięki nim nasza młodzież może uczestniczyć w zagranicznych praktykach w Irlandii Północnej, co zwiększa ich szanse na zatrudnienie, gdyż mogą wykazać się bogatym doświadczeniem oraz korzystać z nietypowej oferty edukacyjnej. Mamy porozumienie z hotelem "Rezydencja" w Piekarach Śląskich dla zawodu technik hotelarstwa. Dzięki porozumieniu z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym (GTL), uczniowie kształacący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali będą mogli m.in. odbywać praktyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach, brać udział w pokazach sprzętu i wyposażenia będącego na stanie portu lotniczego. Analizując potrzeby na rynku pracy dotyczące branży elektrycznej, mamy również w naszej ofercie technika elektryka. Możliwość zdobycia uprawnień SEP jest kolejnym atutem dla tych kierunków.
Nasze zawody są po prostu potrzebne na rynku pracy.

 

Warto również nadmienić, że kontynuujemy naukę języka angielskiego i niemieckiego, co pozwala absolwentom na przekraczanie barier językowych. Nauka w Technikum numer 13 w Radzionkowie może być wspaniałą przygodą, może też stanowić początek drogi naukowej. Jedno jest pewne - żadna szkoła nie da Ci takiej swobody i możliwości zdobycia jednego spośród najbardziej popularnych zawodów na rynku pracy.ZAPRASZAMY CIĘ
TY - WYBIERASZ ZAWÓD,
MY NIE SPRAWIMY CI ZAWODUDyrekcja, grono pedagogiczne i samorząd uczniowski.