Droga uczennico! Drogi uczniu!


Stoisz przed wyborem szkoły średniej? To trudne doświadczenie. Przecież spędzisz w niej część swojego życia. Wybierz szkołę, dzięki której będziesz w stanie spełnić swoje marzenia, rozwijać zainteresowania i pasje.

Jeśli:

  • chcesz założyć własne przedsiębiorstwo lub rozwijać firmę rodzinną,
  • lubisz pracę z komputerem i z tym wiążesz swoją przyszłość,
  • uwielbiasz kontakty z ludźmi, chciałbyś zabłysnąć swoją gościnnością,
  • chcesz praktycznie uczyć się zawodu w profesjonalnych pracowniach
  • jeśli interesuje Cię transport, samoloty, statki lub samochody

otwieramy kierunki właśnie dla Ciebie.

Istniejemy na rynku ponad 70 lat. Od zawsze w spokojnej dzielnicy Radzionkowa - Rojcy, z dala od miejskiego zgiełku. Łatwo do nas dojechać lub dojść. Zaufaj tradycji i przyjdź do nas.

Jesteśmy Technikum numer 13 w Radzionkowie. Zapraszamy Cię, bo nauka w naszej szkole to coś więcej niż ślęczenie nad książkami. Nauczyciele są wyrozumiali, otwarci na zmiany i przygotowani do realizacji nowych zadań. Dla nich uczeń i jego potrzeby są na pierwszym miejscu. To z myślą o uczniach, ich potrzebach i rozwoju szkoła bierze udział w projektach unijnych, jak Erasmus+, czy wcześniej np. PO WER, Leonardo da Vinci lub "Uczymy się przez całe życie". Dzięki nim nasza młodzież może uczestniczyć w zagranicznych praktykach: w tym roku szkolnym we włoskiej Bolonii, w zeszłym roku w Grecji, czy wcześniej w Irlandii Północnej, co zwiększa ich szanse na zatrudnienie, gdyż mogą wykazać się bogatym doświadczeniem oraz korzystać z nietypowej oferty edukacyjnej. Mamy porozumienie z hotelem "Rezydencja" w Piekarach Śląskich dla zawodu technik hotelarstwa. Dzięki porozumieniu z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym (GTL), uczniowie kształacący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali będą mogli m.in. odbywać praktyki w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach, brać udział w pokazach sprzętu i wyposażenia będącego na stanie portu lotniczego. Analizując potrzeby na rynku pracy dotyczące branży elektrycznej, mamy również w naszej ofercie technika elektryka o specjalności SMART DOM. Możliwość zdobycia uprawnień SEP jest kolejnym atutem dla tych kierunków.
Nasze zawody są po prostu potrzebne na rynku pracy.

 

Warto również nadmienić, że kontynuujemy naukę języka angielskiego i niemieckiego, co pozwala absolwentom na przekraczanie barier językowych. Nauka w Technikum nr 13 w Radzionkowie może być wspaniałą przygodą, może też stanowić początek drogi naukowej. Jedno jest pewne - żadna szkoła nie da Ci takiej swobody i możliwości zdobycia jednego spośród najbardziej popularnych zawodów na rynku pracy.ZAPRASZAMY CIĘ
TY - WYBIERASZ ZAWÓD,
MY NIE SPRAWIMY CI ZAWODUDyrekcja, grono pedagogiczne i samorząd uczniowski.